Ibuprofen a léky tišící bolest

Miliony lidí užívají léky proti bolestem bez lékařského předpisu, jako například ty, které obsahují účinnou látku ibuprofen.Pro konkrétnější předtsvau uvádíme ze statistik SúKL data za rok 2015 o spotřebě léčiv.

V roce 2015 jsme spotřebovali:Ibalgin_tablety

-téměř 9.000.000 balení á 24 tbl IBALGIN 400        

- téměř 5.000.000 balení á 24 tbl PARALEN 500      

- 1.300.000 balení á 10 tbl ACYLPIRYN 500             

- 1.200.000 balení á 20 tbl ANOPYRIN 100

Vysoká čísla jsou však také u položek ALGIFEN, PANADOL, APO-IBUPROFEN, ATARALGIN, BRUFEN, VALETOL....Každý člověk spotřebuje ročně 100 tablet na bolest hlavy a to včetně nemluvňat.Mnoho lidí ve snaze si ulevit od bolesti či horečky sáhne po osvědčených přípravcích obsahujících ibuprofen.Nicméně většina z těchto lidí ani netuší, že zmíněné nesteroidní protizánětlivé léky jsou jen v USA odpovědné každoročně za více než 16 000 úmrtí.V Evropě je to pravděpodobně ještě víc.


užívání ibuprofenu sebou nese tato rizika:

- užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv zvyšuje riziko srdečního infarktu, extrémně zatěžují srdeční sval

- poškozují DNA, můžou způsobit potrat v časné fázi těhotenstvíIbalgin

- anémii, úmrtnost na chřipku, ohluchnutí

- zvyšují krevní tlak

- časté užívání může způsobit krvácení žaludku a vředy

- nenávratně poškozuje tenké střevo, poškozují výstelku střev


 Účinek ibuprofenu, o kterém se příliš neví

Existuje však další vedlejší účinek, o kterém se příliš neví. Respektive, spíše bychom měli říci hlavní účinek, ne vedlejší, protože k němu dochází poměrně často a nejde jen o nějakou banalitu.Jde o to, že tyto léky poškozují výstelku střev, což pak vede k různým střevním syndromům. Ty se vyznačují tím, že nestrávené zbytky potravy nebo i vysloveně toxiny se dostávají ze střeva přímo do krevního oběhu.Výsledkem pak bývá autoimunitní onemocnění, kterému se občas lidově říká i „děravé střevo“.


Co lékaři vědí a co nevědí o nesteroidních protizánětlivých lécích

Lékaři se na medicínské fakultě učí, že ibuprofen, který patří do rodiny nesteroidních protizánětlivých léků, může způsobit gastritidu.Také se učí, že může vyvolat žaludeční vředy a v extrémních případech i krvácení žaludku a střev, které pak vyžaduje operaci a krevní transfuze.Zároveň se jim během výuky zdůrazňuje, že to nejsou příliš běžné následky a vyskytují se pouze při dlouhodobém užívání léků.Co však většina lékařů neví, je, že už i krátkodobé užívání těchto léků v pravidelných intervalech poškozuje výstelku střev s čímž tím jsou spojené zdravotní následky.Platí to nejen u dětí, ale stejně i u dospělých. 

Ve skutečnosti, většina vědeckých studií provedených za posledních 20 let ukazují souvislost mezi nesteroidními protizánětlivými léky a vážným poškozením střev.Podle studie provedené americkým Národním institutem zdraví (NHI) způsobovaly všechny nesteroidní protizánětlivé léky, včetně ibuprofenu, mírné záněty ve střevech.Další studie došla k závěru, že tyto léky poškozují integritu střev a jejich dlouhodobé užívání vyvolává zánět tenkého střeva.U dětského pacienta to „dlouhodobě“ znamenalo dle studií už 1 týden!


Proč jsou poškozená střeva pro vás velkou hrozbou 

Proč je poškozené střevo problém? Protože toxické bakterie a nestrávené bílkoviny z potravy pronikají do krevního oběhu a spouštějí v těle záněty, které vedou k astmatu, alergiím, autoimunitním onemocněním, obezitě, cukrovce typu 2, nemocem srdce a dokonce i k rakovině. A nejen to. Problémy s imunitou mívají následky i mimo střeva.Dochází k zánětům v kloubech, mozku, nervovém systému. Mohou nastat stavy úzkosti jak se deprese, podrážděnost a výkyvy nálad.

A co, pokud jste k tomu ještě i citliví na lepek nebo máte celiakii? Tak to ani nechtějte vědět.Ibuprofen a ostatní nesteroidní léky proti bolestem a zánětům mohou zmíněný problém ještě více prohloubit a zhoršit.Uvedené léky doslova vytvářejí ve střevech díry, či odborně řečeno způsobují propouštějící střeva.Částečky nečistot ze střeva se pak přes poškozenou výstelku dostávají přímo do krevního oběhu a vyvolají potravinové alergie, další záněty a autoimunitní reakce.


5 kroků na rychlé léčení poškozených střev

V případě, že vám užívání nesteroidních léků proti bolestem poškodilo vaše střeva, je vhodné udělat kroky k jejich regeneraci:

1. Zjištění příčin

Zjistěte příčinu bolestí a zánětů tak, že navštívíte holistického lékaře a on vám poradí jak.Fotkyfoto_95986832_xs_2

2. Vysazení škodlivých léků

Okamžitě, pokud to není naprosto nezbytné, přestaňte užívat léky, které poškozují střeva.Týká se to protizánětlivých léků, protikyselinotvorných léků (například na pálení žáhy nebo na potlačení tvorby žaludečních kyselin), jakož i antibiotik.

3. Eliminační dieta

Vyzkoušejte eliminační dietu – postupné vyřazování potravin za účelem zjištění, které z nich mohou způsobovat dráždění střeva.Užíváte-li tyto léky, je vhodné se vyhnout ořechům, grapefruitům a banánům! Ale také například vyřadit mléčné produkty, zpracované maso (salámy, klobásy), pečivo, oříšky, sóju, vejce, cukr a podobně.

4. Probiotika

Užívejte probiotika. Doporučuje se 50 až 100 miliard bakterií ze skupiny prospěšných probiotických kmenů.Elbifid

Sibiřské zdraví má velmi kvalitní probiotika ELBIFID.Je to maximálně obohacený komplex lakto- a bifido- bakterií, téměřshodný s přirozenou střevní mikroflórou. Při výrobě se používá technologie mikrokapsulace CellBiotech. Celulózové kapsle DR-caps jsou vhodné i pro vegeteriány.Obsahuje Pektin - 350 mg, Probiotikum B.breve - 30 mg , Probiotikum B.infantis - 30 mg, Probiotikum B. longum - 25 mg, Probiotikum L. casei - 20 mg, Probiotikum B. bifidum - 15 mg, Probiotikum L. acidophilus - 15 mg , Probiotikum L. plantarum - 15 mg, Hydroxypropylmethylcelulosa (Е464) - do 100 mg, Guma gellan (Е418) - 5 mg, Oxid titaničitý (titanová běloba) (E171), - 1,9 mg,                                                    

Název množství bakterií: Bifidobakterie 5,05×109KTJ (B.bifidum, B.breve, B.infantis, B.longum) , Laktobakterie 3,2×109KTJ (L.acidophilus, L.casei,L.plantarum)

CENA balení na 1 měsíc je 260,- Kč 


5. Bylinky a doplňky stravy

Užívejte bylinky a doplňky stravy podporující zdraví střev.Jsou to hlavně enzymy, zinek, glutamin, rybí olej, quercetin a kurkumin.

Více v sekci : http://www.cmzdravi.cz/produkty-dle-potizi/travici-soustava


zdroj: Blesk, SúKL, alternativní magazín

Další