zajímavé tipy knih o zdraví

Domácí přírodní lékárna, autorka  Jadwiga Górnicka

1400443260-195x290 Snad každý člověk si přeje prožít dlouhý, šťastný a úspěšný život. Stále víc lidí si však uvědomuje, že život není hra, kterou lze začínat znovu a znovu - že prostě máme jen jeden pokus. A že základním předpokladem šťastného, dlouhého a úspěšného života je zdraví… Po několika polských vydáních se také českému čtenáři dostává do rukou obsáhlá kniha úspěšné lékařky a léčitelky Jadwigy Górnické, která velice harmonicky spojuje moudrost našich předků s poznatky současné medicíny.
Mezi mnoha radami a pokyny, jak si udržet zdraví a svěžest, se jako červená nit vine poselství autorky - že v dnešní přetechnizované době, při našem životním stylu přinášejícím tolik civilizačních chorob, bychom se měli zastavit a najít si čas pro návrat k přírodě - ta je totiž tou nejlepší "domácí lékárnou". Pak si možná uvědomíme, že i naše těla jsou její součástí, a dokážeme lépe vnímat potřeby vlastního organismu.


S02280 Voňavá lékárna, autorka Valerie Ann Worwood

Světoznámá britská aromaterapeutka seznamuje s aromaterapií a jak ji využít každý den v různých oblastech života (v péči o děti, dospělé, domácí mazlíčky, v kuchyni, v domácnosti atp). Světový bestseller, který poprvé vyšel roku 1990 a od té doby se dočkal mnoha vydání.

Kniha obsahuje 600 receptů, jak si přímo namíchat směsi na konkrétní zdravotní potíže a nemoci, tipy, co mít v lékárničce.Echinacea_1

 


Zakázané zdraví - nevyléčitelné bylo včera, autor Andreas Kalcker

_vyr_83zakazane-zdravi-nevylecitelne-bylo-vcera-andreas-kalcker_2  Z přebalu knihy:"Tato kniha je výsledkem mnohaleté práce sběru dat o údajně nevyléčitelných nemocech ve které se biofyzik Andreas Kalcker odvážil říkat pravdu a nabízí řešení tam, kde podle medicíny žádné není. Poté, co překonal sám nevyléčitelné onemocnění, se mu podařilo zjistit, co je vlastně společným jmenovatelem většiny nemocí. Zároveň ukazuje, jaké řešení může pro tyto nevyléčitelné nemoci být. To samozřejmě vyvolává velkou polemiku. Tato kniha ukazuje, co to znamená za čít nově myslet o fyzickém a duševním zdraví člověka. Zároveň zjišťuje, že ve farmaceutickém průmyslu … nic není takové, jaké se zdá být. Nová kniha Andrease Kalckera je psána jednoduchým a srozumitelným jazykem pro běžné lidi, ale i pro zdravotníky s cennými protokoly sběru dat a svědectví o vyléčení z nemocí od A do Z." 

Andreas Kalcker na této knize v tichosti pracoval 4 roky. Shrnul v ní svoje zkušenosti s používáním netradičních a dá se říci "zakázaných" postupů léčby nemocí. Kniha se tedy netýká jen oxidu chloričitého. Nicméně v této knize Andreas Kalcker mj. poprvé zcela rozumě, vědecky a logicky vysvětluje, proč dokáže oxid chloričitý léčit tolik nemocí bez vedlejších účinků. Konečně dostane i tzv "odborná veřejnost" vysvětlení, proč je oxid chloričitý jedním z největších objevů v oblasti medicíny. Uvidíme, zda se k tomuto vysvětlení vyjádří nějaký čestný novinář a konečně se odhalí široké veřejnosti, že MMS/CDS je lék na velké množství nemocí za pár centů. Kniha obsahuje obsáhlé množství podrobných návodů na mnohé těžce léčitelné a dokonce na tzv. neléčitelné nemoci. Je zde uvedeno několik zcela nových a zatím nikde nezveřejněných postupů užívání oxidu chloričitého.  JE TO VELMI DŮLEŽITÁ KNIHA !


Předlékařská první pomoc alternativními metodami, autor Radomír Růžička

Predlekarska-prvni-pomoc-alternativnimi-metodami-radomir-ruzicka Kniha zachraňující život - takový by mohl být další podtitul této knihy. Autor, známý lékař a propagátor celostní medicíny, v ní čtenáře seznámí se základními principy a postupy první pomoci jak z pohledu západní medicíny (případně i s návazností na trestní řád, pokud ji neposkytneme), tak ve smyslu několika velice úspěšných metod z celostní medicíny. Jednotlivé stavy ohrožující život a celou řadu dalších nemocí můžeme vyřešit pomocí metod vycházejících z akupunktury. Jsou to především manupresura, sujok, reflexní terapie a aurikuloterapie neboli akupunktura ucha.MUDr. Radomír Růžička, CSc. (1932) - přední český odborník v oblasti tradiční čínské medicíny. U nás ji prosazoval již od konce 50. let (především akupunkturu a akupresuru), a výrazně se tak zasloužil o její etablování v československé klinické i experimentální medicíně.

Úryvek z úvodu:Kniha je v podstatě rozdělena do dvou dílů. V prvním jsou popsány metody první pomoci u stavů bezprostředně ohrožujících život. Ve druhém díle je popsáno poskytnutí první pomoci u řady onemocnění, která život znepříjemňují.Zde jsou použity pouze alternativní metody, lépe řečeno metody celostní medicíny. Jsou popsány metody vycházející z akupunktury - takzvaná manupresura, kdy pomocí našich prstů tiskneme určitá místa na těle, kam se promítají vnitřní orgány a jejich funkce a z nichž je můžeme příznivě ovlivnit. (...)Možná, že některého jedince při poskytování první pomoci podle této knížky překvapí, že u některých postupů je vybráno větší množství účinných bodů. Je to tím, že každý jsme ojedinělým jedincem a také každá porucha zdraví probíhá zcela individuálně, odlišně u každého z nás.Body, které jsou považovány za nejúčinnější, jsou zvýrazněny tučným písmem. Důležité je najít bolestivé místo na těle, neboť nejúčinnější jsou právě tyto body. Platí to hlavně při léčbě z ušního boltce, ale i při sujoku, reflexní léčbě a také při manupresuře. Proto použijte hlavně tyto.


Přírodní antibiotika

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin, autoři  Josef Jonáš a Jiří Kuchař

800_big Rostlinná antibiotika, která se v přírodní medicíně používají už od starověku, velmi často působí současně proti virům, bakteriím i plísním a disponují komplexními mechanismy, jež znemožňují vznik rezistencí. Navíc celkově posilují imunitu, což je jejich nespornou výhodou oproti syntetickým antibiotikům. Kniha Svět přírodních antibiotik nabízí desítky přírod¬ních zdrojů, z nichž některé jsou považovány za léčebné prostředky budoucnosti. Najdete v ní stovky návodů na terapii celé řady problémů, počínaje ústní dutinou a zlatým stafylokokem přes chronické záněty a dětské rotavirové průjmy až po lymeskou boreliózu, virová onemocnění anebo ženské problémy včetně obávané 14257 kandidózy. Pro zaměření na konkrétní problémy je k dispozici velmi podrobný Přehled léčebných indikací s odkazy na jednotlivé rostliny, pomocí nichž lze nemoc léčit, v množství různých úprav a zpracování, od nejjednodušších nálevů až po tinktury a výtažky.

 


 Přírodní antibiotika - Alternativní způsob léčby, autor  Stephen Harrod Buhner

1401627600-195x290 Zevrubná publikace o rostlinách, které mohou v řadě případů posloužit jako náhražka antibiotik. Antibiotika v dnešní době ztrácejí účinnost, protože jednotlivé bakteriální druhy se jim velice rychle přizpůsobují. Je proto nutné hledat alternativní způsoby léčby.

Autor podrobně popisuje dvacet léčivých bylin (např. pelyněk, jalovec, lékořice, zázvor, třapatka ad.), uvádí jejich výskyt, složení, způsoby přípravy a dávkování, vhodnost užívání na jednotlivé příznaky onemocnění, obecné posilující účinky i účinky vedlejší, tipy,Kren

jak bylinu optimálně pěstovat i příklady jejího užívání v historii v čínské medicíně či ajurvédě.

 


 

Alternativy k antibiotikům, autor McKenna John 

1400445120-195x290 Kniha ALTERNATIVY K ANTIBIOTIKŮM nabízí rozumnější přístup k léčbě infekcí a také mnoho přírodních prostředků na posílení organismu a imunitního systému.Antibiotika je třeba užívat rozumně a jen v nutných případech.

Autor knihy podrobně seznamuje čtenáře s účinnými alternativním i postupy léčby infekcí v kapitolách týkajících se dětských infekčních onemocnění, léčivých rostlin v medicíne, homeopatické léčby, potravinových doplňků a vlivu stresu na rozvoj infekční nemoc.Ginger-zazvor-nestandard2_3


Rakovina a civilizační choroby

Svět bez rakoviny - Příběh vitaminu B17, autor Edward Griffin

1400464800-195x290 G. Edward Griffin uvádí důkazy svědčící o tom, že rakovina je onemocnění způsobené nevyváženou stravou – stejně jako kurděje či pelagra – zhoršené nedostatkem nezbytné složky potravy v jídelníčku moderního člověka.Touto látkou je vitamin B17. Ve své purifikované formě, využívané pro léčbu rakoviny, je znám jako Laetril. Ortodoxní medicína tento příběh neschvaluje. FDA, AMA a Americká společnost pro rakovinu jej označily jako podvod a šarlatánství. Nicméně důkazy jasně svědčí o tom, že se v této oblasti konečně nalézá definitivní odpověď na rébus rakoviny. Proč vede ortodoxní medicína válku proti tomuto bezlékovému přístupu? Autor tvrdí, že odpověď musíme hledat nikoliv ve vědě, nýbrž v politice – je totiž založena na skryté ekonomické a mocenské agendě těch, kteří ovládají lékařský establishment.


Img_262013_main Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo - Klíčem ke zdraví je homocystein, autor Mudr.

Kniha objasňuje působení homocysteinu v lidském těle a zveřejňuje praktický návod na delší a lepší zdraví. (klíčem ke zdraví je homocystein)

Homocystein, civilizační choroby a biochemické zdraví , autor Mudr.Karel Erben

1447298160-195x290 Již třetí dotisk úspěšné knihy MUDr. Karla Erbena se dostává na knižní trh. Tato kniha má lékařům nahradit učebnici, ze které by se dozvěděli o významu HOMOCYSTEINU pro zdraví člověka a na druhé straně o jeho uplatnění při vzniku civilizačních chorob. Civilizační choroby vznikají z nedostatku důležitých mikronutrientů ve stravě. V současné době se bilancuje, že za 50 let ubylo v zelenině a dalších plodinách asi 80 % z jejich původního obsahu vitaminů a minerálů. Kniha je hlavně o tom, co tento nedostatek působí nejprve v buněčné biochemii, jejíž porucha potom spouští mechanismy vzniku nemocí.


Psychika, stres, deprese, úzkost

Uzdravení bez léků a bez lékařů, autor David Servan Schreiber

1400440560-195x290_2tres, deprese a úzkost patří mezi nejrozšířenější neduhy moderní civilizace. Počet lidí trpících psychickými potížemi každoročně narůstá. Věhlasný psychiatr a neurolog David Servan-Schreiber, otec tzv. "medicíny emocí", ve své knize dokládá, že depresi, úzkost a stres lze vyléčit bez psychoterapie a antidepresiv. Jeho "medicína emocí" využívající sedmi základních metod inspirovaných jak tradičním lékařstvím, tak výdobytky moderní vědy, si získala uznání mezi laickou i odbornou veřejností po celém světě a jeho kniha Uzdravení bez léků a bez lékařů se stala mezinárodním bestsellerem - byla přeložena do 26 jazyků a její celkové prodeje přesáhly šest set tisíc výtisků.Autor ukazuje, že klasická západní medicína sice vítězí na celé čáře v léčbě akutních onemocnění, ale u chronických chorob včetně úzkostí a deprese dosud často selhává. Schreiber během svého výzkumu došel k závěru, že uvnitř mozku se ukrývá ještě jeden mozek - "mozek emoční", který kontroluje veškeré funkce ovlivňující naši psychiku. Emoční mozek řídí vše, co se podílí na psychické, ale z velké části i na fyzické pohodě: srdeční činnost, krevní tlak, hormony, zažívací ústrojí a dokonce i imunitní systém. Poruchy psychického zdraví jsou právě důsledkem špatného fungování emočního mozku. Metody, které autor předkládá a jejichž účinnost dokládá četnými příklady z vlastní zkušenosti, jsou založeny na přirozených samoléčících mechanismech, které v sobě může každý člověk zmobilizovat, aby se zbavil deprese, úzkosti či stresu - bez léků a bez lékařů.


 Nemoc jako symbol, autor Ruediger Dahlke

Nemoc-jako-symbol_2 Nalezněte souvislost mezi svými zdravotními potížemi a psychickým stavem, a naučte se tuto situaci vyřešit do stavu uzdravení či smíření. Pokud chceme nemoc pochopit jako smysluplnou reakci našeho těla, kterou naše duše reaguje na neřešené konflikty a převádí je do vědomí, musíme pochopit symbolické významy příznaků nemoci.V této příručce naleznete přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků. Autor vám zde předává návody, jak si sami pomoci, jak se vyrovnat s vlastními nevyřešenými problémy a úkoly, které musíte zvládnout, abyste současně zvládli svou chorobu.


 Mým marodům, autor Jan Hnízdil

Mym-marodum Knižní výběr z článků a úvah MUDr. Jana Hnízdila lze vřele doporučit všem, kteří si považují zdraví vlastního i zdraví společnosti a jsou ochotni pro ně něco udělat. Mohou si být jisti, že je četba nejen poučí, nýbrž i povzbudí a pobaví. Jan Hnízdil má totiž dar psát přístupně a srozumitelně a navíc i s vtipem, elegancí a humorem, ať už je řeč o záludnostech úzce odborných, nebo o věcech obecnějšího dosahu, o lékařství, o sportu či o politice. A jak se sluší na vyznavače psychosomatiky a celostního pohledu na člověka, nikdy nezapomíná uvádět zcela konkrétní příklady a pronikat do všech zákoutí životních příběhů.


 Proč (a jak) psychosomatika funguje ? autorka Jarmila Klímová and Michala Fialová 

1462244220-195x290 Populárně naučná publikace určená široké laické i odborné veřejnosti. Vysvětluje, co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů psychosomatického vnímání a jeho vztah k dalším oborům jako je západní i východní medicína, biologie, psychologie, kvantová fyzika i spirituální vědy. Odhaluje kouzlo spojitosti světa. Kniha je členěna do 8 kapitol.Úvodní kapitola představuje základy psychosomatiky a systemického chápání dynamiky nemocí.Následujících 5 kapitol se věnuje pěti aspektům psychosomatického vnímání nemoci, tedy BIO-PSYCHO-SOCIO-SPIRITuálně-ENERGetickému modelu.7. kapitola se zabývá vybranými tématy nemocí, nahlíženými z psychosomatického hlediska. 8. kapitola je zamyšlením nad rozdíly péče západní medicíny a psychosomatického přístupu.Mnoho příkladů z praxe představuje anonymní příběhy klientů využívajících psychosomatický přístupu v léčení. Obě zkušené autorky aktivně psychosomaticky pracují více jak 15 let a čerpají ze své bohaté praxe. Předmluvu napsal MUDr. Radkin Honzák


Parazitologie

Paraziti v nás, autorka Eleni Turková

_vyr_25parazitivnas-template_picture Šokující pravdu o příčině řady onemocnění se dočtete v zajímavé knize „Paraziti v nás“. Již sám titul napovídá, že kniha je napsána o parazitech,kteří osídlují lidská těla. Ačkoli se vám zdá být nemožné, že by se tento problém mohl týkat právě vás, zkuste se začíst a možná připustíte, že na každém šprochu je pravdy trochu. Parazit, jako nejvyšší predátor a první v potravním řetězci, sužuje každého člověka na naší planetě,jen se o něm neví. Cizopasníci mají své manipulační techniky, jak zůstat nerozpoznáni. Proto považuji seznámení s problémem parazitizmu u lidí, prostřednictvím této nesmírně důležité knihy, za rozhodující moment v řešení vašeho zdraví. Existují ověřené fyzikální techniky,jak parazity detekovat a jak je zlikvidovat za pomoci frekvencí, tzv.frekvenční terapie. Paraziti vždycky byli, jsou a budou. Nedají se vymýtit, můžeme jejich devastující účinky v nás pouze regulovat. Tím,že paraziti svými manipulačními technikami dokážou ovlivňovat sexualitu, plodnost a porodnost, mají větší globální vliv a moc na Zemi,než člověk sám. Věřím, že poznatky v této knize změní mnoha lidem život k lepšímu.


Další