Co byste měli vědět
Téměř každý člověk umírá na své léky, nikoliv na svoji nemoc.“ Molière
ZDROJ zprávy.idnes.cz/leky a SÚKL
ZDROJ zprávy.idnes.cz/leky a SÚKL
Šéf Dětské kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Ivan Novák říká, že nejméně třetina antibiotik byla předepsána dětem s virovým onemocněním,na něž antibiotika nepůsobí."Například u zánětu nosohltanu, středního ucha, vedlejších dutin a průdušek s nekomplikovaným průběhem se doporučuje nedávat nic“ souhlasí docent Novák.
Jak dále upozornil, infekce dýchacích cest vyvolává pouze 5 bacilů a 200 virů. Je tedy 40 x větší pravděpodobnost, že antibiotika stejně nezaberou.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/leky-pomahaji-ale-take-ublizuji-d3z-/domaci.aspx?c=A010603_220203_domaci_bac
Antibiotika už zachránila miliony životů tím, že původně smrtelné infekce proměnila na dočasné.Avšak jejich časté předepisování a užívání přinutilo mikroorganismy přizpůsobit se vyvinout si vůči nim odolnost.Výsledkem je, že dnes čelíme ještě většímu problému – super odolným bakteriím, které na žádné dostupné farmaceutické antibiotika nereagují.Vzniká tak potřeba hledat řešení na tento závažný problém, abychom dokázali odolávat i těmto nebezpečným bakteriím způsobujících smrtelné infekce.Ukazuje se, že schůdnou cestou je návrat k přírodě a využívání přírodních antibiotik. Ty nejenže fungují stejně dobře jako farmaceutika, ale i bakterie si vůči nim mnohem těžší vytvářejí odolnost.Už dnes se mnoho lidí při mírných a středně těžkých infekcích obrací k uvedeným přírodním látkám a klasické farmaceutika si rezervují pro případy nouze.Zdá se, že jde o mnohem rozumnější přístup než bezhlavé polykání tabletek.
Důvodem, proč se v současnosti předepisuje tak mnoho antibiotik, i když to není nutné, jsou často samotní pacienti.Když přijde člověk k lékaři, ať už sám nebo s dítětem, očekává, že odejde s receptem na nějaký silný a účinný lék. Řekněme si pravdu, kolik z nás by se spokojili s doporučením navařit si doma čaj a vyležet nemoc v posteli ? Každý chce být fit už za pár dní, aby mohl jít rychle zpět do práce či do školy.Lékaři pak místo toho, aby bojovali s pacientem a snažili se ho přesvědčit, že nejlepším lékem bude čas a klid, pacientovi vyhoví.No a výsledek už všichni známe – vznik super odolných bakterií, které nereagují na žádné léky.
Proto, pokud vás příště bude trápit chřipka, nachlazení či rýma, namísto klasických antibiotik vyzkoušejte tradičnější postupy.Dopřejte si čas a odpočinek. Inspiraci na recepty na čaje atd. najdete http://www.cmzdravi.cz/lidove-rady/nachlazeni. No a na urychlení léčby využijte některý z následujících 10 silných přírodních antibiotik:
Mnohdy už i děti užívají kortikoidy, což jsou extrémně účinné, ale velmi zrádné léky používané u mnoha chorob!
Krátkodobě účinně pomáhají a mnohdy zachrání lidský život, tudíž mají své místo v léčbě, přesto nesou svá rizika.
RIZIKA dlouhodobé léčby kortikoidy:
O násKomplexní péče pro Vaše zdraví přírodními cestami. |
KontaktCentrum moderního zdraví Hálkova 7 / 1454 +420 793 904 904 |
Mapa |
OdkazyZabýváte se zajímavými službami či produkty z oblasti zdraví, zde můžete mít svůj odkaz.
|